Kalıcı makyaj günlük hayatımızı kolaylaştırmak, daha güzel, canlı ve doğal bir görünüme sahip olmak için yapılan, kalıcılığı uygulanan bölgeye göre 1 ile 5 yıl arasında değişen bir doğal makyaj tekniğidir.

Kalıcı makyaj kaşları ve kirpikleri dökülen kişilerde, dudaklarında simetri problemi olan veya dudak kenarlarında pigment kaybı olan kişilerde uygulanabilir.

Kalıcı makyaj kaş ve kirpiklerde kıl efekti verilerek, tek kullanımlık steril iğne ve boyalarla da yapılabilir. Kalıcı dudak renklendirme ise dudakta kaybolan hatları belirginleştirmek, pigment kaybı nedeniyle solan dudak rengini yeniden kazandırmak için yapılan bir boyama tekniğidir.

Kalıcı makyajda kalıcı allık uygulaması da talep edilen uygulamalar arasındadır. Kalıcı makyajda allığın kullanım süresi 1 ya da 2 yıl arasında değişir.

Kalıcı makyaj, tüm bunların yanı sıra yara izi, saçkıran nedeni ile oluşmuş skar izleri gibi durumlarda da ciltteki yara izlerin kapatılması için hem erkek hem de kadınlara uygulanabilir.

Özellikle dudaklarında renk pigmentleri azalan kadınların canlı bir görünüme sahip olabilmesi için kalıcı dudak kontürü uygulamalarının, gözde bakışları derinleştirmek için kalıcı eyeliner çalışmasının sıklıkla tercih edildiği Kalıcı Makyaj uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kalıcı Makyaj Uzmanı Tuğba Efeoğlu Turgut ile hazırladığımız videolarımızı izleyebilirsiniz.